Chcesz się dowiedzieć:

  • jak budować poczucie własnej wartości,
  • jak dbać o swój ojcowski autorytet,
  • jak wychowywać dziecko w poczuciu własnej wartości,
  • co pomoże Ci być konsekwentnym,
  • w jaki sposób radzić sobie z konfliktami w rodzinie i jak panować nad sobą,
  • gdzie znaleźć czas na wychowanie?

To jest ku temu świetna okazja. Sprzedaż e-booka już wystartowała.

Kiedy urodziło się nasze pierwsze dziecko, pierworodny syn, poczułem dumę. Do dziś pamiętam również lęk, który mnie ogarnął, gdy po raz pierwszy jako początkujący rodzic zostałem z nim sam w domu. Tamten czas jednak szybko minął i pojawił się przy nas drugi, a potem trzeci maluch. Troje dzieci to była docelowa wielkość naszej rodziny, o której marzyliśmy z żoną jeszcze przed ślubem. Mocno się zdziwiliśmy, gdy okazało się, że to jeszcze nie koniec. Po kilku latach urodził się czwarty, a po nim piąty syn. Każdego z nich witaliśmy z radością. Równocześnie rosły jednak obowiązki i obciążenia, a możliwości się kurczyły. Dotarła do mnie i przeraziła mnie świadomość, jak szybko topnieją nasze finanse i czas dla siebie. Coraz więcej musimy i równocześnie coraz mniej możemy i chcemy.

Codzienność była przepełniona sprawami dzieci. To przy piątym synu poczułem, czym jest śmiertelne zmęczenie, od którego boli całe ciało.

Przełomem były jednak narodziny naszego szóstego dziecka. Wraz z nim pojawiły się we mnie wdzięczność i poczucie szczęścia.

Doświadczenie to trwa pomimo trudności, zmęczenia i niepowodzeń. Jest stałe, choć wielu problemów, które chciałem rozwiązać, nie rozwiązałem. Dalej nie mam pewności, jak poradzę sobie z przyszłością. Wiem jednak, że ode mnie zależy, w jaki sposób odbieram codzienność. Chcę więc, aby każdy dzień, który z nimi spędzam, był w jakiś sposób wyjątkowy. Dbam o to, aby go nie zmarnować, bo za chwilę przeminie i nie powtórzy się już nigdy. Resztę jeszcze zdążę nadrobić, a jeżeli mi się to nie uda, i tak będę czuł satysfakcję, że skupiłem się na tym, co najważniejsze. Dziś jeszcze mam możliwość, aby dokonać wyboru, który da mi spełnienie.

Jak oceniasz artykuł?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić!

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

%d bloggers like this: