Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak sprawić, by każdy, kolejny dzień nabrał znaczenia, to zapraszam…

Usiadłem wieczorem przy stole i zacząłem sobie przypominać przebieg kończącego się dnia. Zrobiłem wszystkie zadania, na których mi zależało: rozmowa z Kubą o tym czego nauczył się w szkole, czytanie bajki do snu dla Michała, dopilnowałem Szymona, by wziął lekarstwa. To dla dzieci. Jeżeli chodzi o mnie – wykonałem zaplanowany trening. Biegam cztery razy w tygodniu. Zadbałem też o małżeństwo. Poranna, krótka rozmowa o planach na aktualny dzień z Kasią i zostało mi jeszcze wieczorne podsumowanie. Była też telekonferencja, dzięki której, dbam o kontakt z zespołem, z którym pracuję.

To są tak naprawdę banalne czynności, jednak to co mnie skłoniło do świętowania, to przeświadczenie, że jestem o jeden krok bliżej bardzo konkretnych celów.

Zadania z dziećmi składają się na moją wizję ojca, jakim chciałbym być. Rozmowa z Kasią to rozwijanie małżeństwa, które jest częścią mojego życia. Rozwój sprawności fizycznej to sposób dbania o narzędzie, jakim jest moje ciało. Narzędzie, które jest mi niezbędne do realizacji pomysłów na ojcostwo i małżeństwo. Moja firma, to zespół osób, który się rozwija i samodzielnie realizuje zlecenia.

Kiedy po raz pierwszy to sobie uświadomiłem, to bardzo zaskoczyła mnie ta myśl. Do tego czas, jaki był mi potrzebny do jej odkrycia! Minęły aż cztery lata od dnia, w którym zakończyłem pisanie mojej misji osobistej. 

Świadomość, że każdy dzień, który kończę, jest ważny i stanowi niezbędny element całości, jest niesamowita. Właściwie to nie potrzeba już nic więcej. Jeżeli miałbym wskazać jedną tylko zaletę takiego planowania rozwoju osobistego, to byłoby właśnie to. Działanie z pomysłem na całość rozwiązuje wiele trudności, które zwykle mamy, takich jak wytrwałość, motywacja, poczucie sensu, systematyczność. 

Dzięki takiemu spojrzeniu na siebie możesz sprawić, że każdy dzień będzie jak jeden puzzel w wielotysięcznej układance. Nie możesz zgubić żadnego z nich, bo całość będzie niekompletna. A gdyby się jednak zdarzyło, że zgubisz? Zawsze będziesz mógł następnego dnia dorobić nowy, który będzie idealnie pasował.

Jak znaleźć pomysł na swoje życie i zacząć go realizować? W tym pomoże Ci mój bezpłatny kurs e-mailowy.

Jeżeli nie widzisz ankiety, to kliknij w link: bezpłatny kurs e-mailowy

Foto: Jan Olszewski, więcej…

Jak oceniasz artykuł?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić!

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

%d bloggers like this: